Zapraszamy do Wigierskiego Parku Narodowego

Zapraszamy na wyjątkowy bieg po przepięknych ścieżkach w Wigierskim Parku Narodowym. Nie musimy nikogo przekonywać jak pięknym regionem jest Suwalszczyzna.

Wystartujemy sprzed siedziby WPN w miejscowości Krzywe. Trasa jest bardzo urozmaicona i ma odcinkami charakter interwałowy. Będą zarówno długie proste, na których można się rozpędzić, ale także wąskie, kręte pofałdowane ścieżki.

Biuro zawodów będzie znajdowało się w miejscu rekreacyjnym „Dziupla”. Po biegu, pod zadaszonymi wiatami, kartacze i soczewiaki serwowane przez restaurację  „Rūta” z Puńska będą na pewno smakować wyjątkowo. Specjalnie dla Was czynna będzie wystawa przyrodnicza „Nad Wigrami” oraz ekspozycja etnograficzna „Ocalić od Zapomnienia.

Wystawa przyrodnicza „Nad Wigrami” mieści się w siedzibie Dyrekcji Parku w Krzywem. Składa się z kilku części: środowiska leśne, wodne, obecność człowieka, walory kulturowo-edukacyjne. Wystawa wyposażona jest w audioprzewodniki, kioski informacyjne z ekranami dotykowymi oraz gry.

Wystawa etnograficzna „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA” znajduje się między siedzibą Parku, a miejscem rekreacyjnym „Dziupla”. Są tu eksponaty prezentujące materialną kulturę okolic jeziora Wigry. Urządzono tu „wozownię”, chatę wiejską z kuchnią, izbę odświętną, warsztat stolarski i tkacki.

Także na piękną plażę jest przysłowiowy „rzut kamieniem”. Przy okazji poprzednich edycji naszych wyścigów rowerowych wiele osób korzystało z kąpieli w jeziorze. Można także się wybrać na jedną z dwóch pobliskich ścieżek edukacyjnych: „Las” i „Suchary”.

Na tym biegu trzeba być koniecznie. Nie wiemy czy uda się zorganizować kolejny za rok. Każde wydarzenie w naszym kalendarzu jest atrakcyjne, ale impreza w Wigierskim Parku Narodowym jest wyjątkowa. Imprezę w parku narodowym organizuje się bardzo trudno. Z tego powodu musieliśmy przesunąć termin na SOBOTĘ i zmienić program dnia, tak aby była jak najmniejsza kolizja z ruchem turystycznym na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Dlatego w Krzywem wyścigi rowerowe startują przed biegami. Start obu dystansów Kresowe Trail został zaplanowany na 12:30. To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią pospać dłużej. 🙂

Drugi sezon Kresowe Trail jest już na ostatniej prostej. Bieg w Wigierskim Parku Narodowym będzie przedostatnim w tegorocznym cyklu. Bardzo dziękujemy, że byliście z nami na dziesięciu poprzednich. Warto wykrzesać jeszcze trochę sił i zafiniszować w Siemiatyczach.

Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć SZEŚĆ biegów. Będziemy dekorować zarówno w klasyfikacjach Open, jak i kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea i nagrody. Dodatkowo dla wszystkich zawodników, którzy zaliczą sześć startów, będziemy mieć zestaw pamiątkowych akcesoriów. Zostaną wyróżnieni także Finisherzy i Super Finishery, czy najbardziej wytrwali.

Osoby startujące regularnie już wiedzą, że te same numery startowe obowiązują już drugi sezon. Co więcej zamierzamy przedłużyć ich ważność na kolejny rok. Dlatego warto je zachować. Chipy elektroniczne działają bez problemu, więc nie ma technicznego powodu do ich wymiany. Dzięki temu wspólnie zrobimy coś dobrego dla środowiska, gdyż będzie mniej śmieci. Dodatkowa korzyść jest taka, że w kolejnym sezonie przed pierwszym startem, nie będziecie tracić czasu na odbiór nowych numerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *