Kresowe Trail pobiegną w Mielniku

Do naszego kalendarza biegowej podróży po Polsce Wschodniej i Kresach dopisujemy Mielnik! Impreza została zaplanowana na 21 lipca! Jak zawsze do wyboru dwa dystanse: ok. 6km i 17km. Na dłuższym uzbierało się ponad 300 metrów pod górę!

Naszym miejscem startu będzie Uroczysko Topolina, tuż nad brzegiem majestatycznego Bugu. Po chwili wbiegniemy w ulicę Białą i przejedziemy księżycowym krajobrazem obok kopalni kredy.

Krajobrazy na trasie w Mielniku należą do najładniejszych ze wszystkich naszych imprez. W wielu miejscach aż chciałoby się zatrzymać, aby nasycić wzrok panoramą Mielnika lub widokami na rozległą dolinę Bugu. Trasa biegów będzie niezwykle urozmaicona. Otwarte przestrzenie z malowniczymi panoramami będą przeplatać się z odcinkami majestatycznej Puszczy Mielnickiej.

Mielnik w ostatnich latach się szybko zmieniał. Zupełnie został przebudowany rynek, czyli Plac Tadeusza Kościuszki. Powstała nowa wieża widokowa i tereny spacerowe na Górze Rowskiej. W ramach dłuższego spaceru warto odwiedzić także tarasy widokowe na Górze Uszeście i nad kopalnią kredy. Ciekawe ścieżki dla turystów i miłośników przyrody powstały także w zespole przyrodniczo-krajobrazowym „Głogi”. W planie na ten rok jest uporządkowanie Góry Zamkowej. Zatem odkryjmy wspólnie Mielnik na nowo!

Współorganizatorem wydarzenia będzie Gmina Mielnik i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku.

Poniżej kilka ujęć z amfiteatru Topolina i malowniczych rozlewisk na Bugiem. Latem, przy słonecznej pogodzie wszystko nabierze bajkowych kolorów i blasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *