Drugi sezon Kresowe Trail zakończymy w Siemiatyczach

Już tylko trzy dni dzielą nas od finałowych biegów w Siemiatyczach, który zakończy nasz drugi sezon. Będzie to 12. impreza w sezonie i już 25. w dwuletniej historii biegów Kresowe Trail! Trasa w Siemiatyczach do naszych najbardziej urozmaiconych tras. W tym roku dołożyliśmy kilka nowych odcinków na dystansie Wertep. W stosunku do ubiegłego roku na rundzie przybędą dwa podbiegi, zatem będzie gdzie przyjemnie się zmęczyć i uwolnić adrenalinę i endorfiny przed zimową przerwą. Runda Wertepu liczy blisko 19 kilometrów. Szpurt jest dużo łatwiejszy i liczy 6 kilometrów.

Tradycyjnie już wystartujemy nad malowniczym zalewem, obok plaży miejskiej. Trasa ma dość nietypowy układ przypominający ósemkę. Najpierw wszyscy pokonają rundę Szpurt liczącą 6 km. Po jej zakończeniu przebiegniecie przez metę. Dla Szpurtu będzie to finisz, zaś Wertep pobiegnie rundę na liczącą blisko 13 kilometrów aby zmierzyć się z głównymi atrakcjami trasy.

Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć SZEŚĆ biegów. Będziemy nagradzać najlepszych biegaczy zarówno w klasyfikacjach Open, jak i kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea i nagrody. Nie wszyscy mogą stanąć na podium. Dodatkowo dla wszystkich zawodników, którzy zaliczą sześć startów, będziemy mieć zestaw akcesoriów. Zostaną wyróżnieni także Finisherzy, czy najbardziej wytrwali. Przypominamy także, że w punkcie 12 regulaminu jest następujące sformułowanie: „Niestawienie się zawodnika lub jego reprezentanta do dekoracji oznacza przepadek trofeów i nagród.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *