Podsumowanie ankiety

Bardzo dziękujemy za udział w naszej posezonowej ankiecie. W głosowaniu na najlepszą imprezę Kresowe Trail w sezonie 2022 górą Lubelszczyzna. Ex aequo zwyciężyły Żmudź i Janów w Gminie Chełm, które minimalnie wyprzedziły Supraśl w Województwie Podlaskim.

Bardzo nas cieszy, że większość biegaczy uczestniczących w naszej ankiecie zamierza startować wielokrotnie w nadchodzącym sezonie Kresowe Trail. 40% wybrało odpowiedź 3-6 startów, zaś kolejne 26%: 7-9 razy. Niezwykle ambitne zadanie startu we wszystkich naszych biegach zamierza postawić przed sobą 12% zawodników.

Jeszcze nie ogłosiliśmy kalendarza na nadchodzący sezon. Imprez biegowych jest bardzo dużo, więc trudno wystartować wszędzie, gdyż nie sposób uniknąć kolizji terminów imprez. M.in. z tego też względu zamierzamy trochę OBNIŻYĆ ilość biegów wymaganych do klasyfikacji generalnej. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu ułatwieniu więcej biegaczy podejmie wyzwanie walki o podium w podsumowaniu sezonu naszej biegowej ligi Polski Wschodniej i Kresów.

W ankiecie znalazły się dwa pytania „otwarte”. W pierwszym najczęściej odpowiadaliście, że na Kresowe Trail najbardziej lubicie kameralną atmosferę. My także 🙂 Regularne spotkania na naszych imprezach już w pierwszym sezonie zaowocowały wieloma przyjaźniami. Naszych fotografów zapewne ucieszyły bardzo odpowiedzi, że lubicie „fantastyczne zdjęcia”.

Drugie pytanie otwarte dotyczyło czego uczestnikom brakuje na imprezach. 45% odpowiedziało, ze wszystko jest OK. Dwie kolejne odpowiedzi dotyczyły medali. 29% uczestników ankiety przekazała sugestię, żeby medale były choćby najtańsze, ale bez dodatkowych opłat. W minionym sezonie medale były w opcji do zamówienia z częściową odpłatnością za 10zł. Były także medale, zupełnie inne, do wywalczenia za podium w kategoriach wiekowych. Takie rozwiązanie kwestii medali było niestandardowe do panujących powszechnie zwyczajów biegowych.

Dlaczego tak? Organizując nowy cykl nie byliśmy w stanie ocenić ilości uczestników. Jak się okazało ilość startujących na poszczególnych imprezach różniła się nawet dwukrotnie. Różna była także ilość zamawianych przez uczestników medali pamiątkowych i wahała się w przedziale 30-50% ilości startujących. Część biegaczy ma już przesyt gadżetów i nie kolekcjonuje kolejnych. Dotyczy to nawet medali. Nie chcemy zaśmiecać środowiska niepotrzebnymi medalami, za których produkcję także trzeba przecież zapłacić. W nowym sezonie być może inaczej rozwiążemy tę kwestię, aby wszyscy, lub prawie wszyscy, byli zadowoleni.

Kilka osób zasugerowało zniżkę rodzinną. Ciekawy, choć trudny do realizacji pomysł, ze względu na brak takiej funkcjonalności w systemie zgłoszeń na zawody. Może kiedyś się pojawi, a póki co zapowiadamy zwiększenie zniżki przy rejestracji na wiele zawodów. Zachęcamy do bardziej śmiałego planowania sezonu. Przypominamy, że przed zakończeniem rejestracji internetowej, możecie samodzielnie przenieść startowe na inny termin. Nie wiąże to się z dodatkowymi opłatami.

Rozważymy propozycję organizację biegów dla dzieci, ale nasze imprezy w minionym sezonie były dość kameralne, więc nie mamy pewności czy będzie odpowiednia ilość chętnych. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji w tej kwestii. Być może zrobimy to pilotażowo na niektórych imprezach.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w ankiecie. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, spostrzeżenia i propozycje. Można się z nami kontaktować drogą elektroniczną, email: biuro@kresowetrail.pl, za pośrednictwiem FB lub telefonicznie (tel. 509 282 463)

Wyniki ankiety są dostępne w artykule: https://kresowetrail.pl/ankieta-po-sezonie-2022/