Podsumowanie ankiety 2023

Bardzo dziękujemy za udział w naszej posezonowej ankiecie. W głosowaniu na najlepszą imprezę Kresowe Trail w sezonie 2023 zwyciężyły biegi w Wigierskim Parku Narodowym. Na drugim miejscu podium Ex aequo Narewka i Augustów. Tuż za podium znalazł się Supraśl, który wydaje się „żelaznym” faworytem w takich zestawieniach. Może w Supraślu odbywa się już zbyt wiele biegów? Na pewno wybór był trudny, gdyż każda trasa, każde wydarzenie z kalendarza, oferuje ciekawe tereny do terenowego biegania i możliwość fajnego spędzenia czasu.

Znamienne jest także to, że biegi w Krzywem (Wigierski Park Narodowy) i Augustowie odbyły się przy stosunkowo skromnej frekwencji. To, że są na szczycie zestawienia oznacza, że poziom zadowolenia uczestników był bardzo wysoki. Dlatego szczególnie warto uwzględnić te biegi w planach kalendarzowych na kolejny sezon.

Bardzo nas cieszy, że większość biegaczy uczestniczących w naszej ankiecie zamierza startować wielokrotnie w nadchodzącym sezonie Kresowe Trail. 45% wybrało odpowiedź 6-9 startów, czyli zamierzają powalczyć w klasyfikacji generalnej cyklu. Niezwykle ambitne zadanie startu we wszystkich naszych biegach zamierza postawić przed sobą 4 zawodników.

W ankiecie znalazły się dwa pytania „otwarte”. W pierwszym najczęściej odpowiadaliście, że na Kresowe Trail najbardziej lubicie kameralną atmosferę. My także 🙂 Regularne spotkania na naszych imprezach już w pierwszych sezonach zaowocowały wieloma przyjaźniami, co z przyjemnością obserwujemy w mediach społecznościowych. Naszych fotografów zapewne ucieszyły bardzo odpowiedzi, że lubicie „fantastyczne zdjęcia”.

Drugie pytanie otwarte dotyczyło czego uczestnikom brakuje na imprezach. 60% odpowiedziało, ze wszystko jest OK. To bardzo wysoki poziom akceptacji naszych działań, za który bardzo dziękujemy. Jednocześnie motywuje to nas do dalszej pracy, aby nasze imprezy były jeszcze lepiej przygotowane.

Dwanaście osób wyraziło oczekiwanie, że także na Szpurcie w takich warunkach jak w Narewce będzie bufet z wodą na trasie. Postulat jak najbardziej słuszny. Debiut Maratonu Żubra w Narewce przypadł na dość ekstremalne warunki pogodowe, które w prognozach pogody pojawiły się zaledwie 2-3 dni przed imprezą. Dzień przed wydarzeniem padał deszcz, a dzień później było niemal 20 stopni mniej. Tropikalnej temperaturze towarzyszył chwilami silny wiatr. Na trasie pojawiły się powalone drzewa. W pewnym momencie zastanawialiśmy się nawet czy impreza nie powinna zostać przerwana ze względu na warunki pogodowe, przede wszystkim z powodu bardzo silnego wiatru. W tych okolicznościach skupiliśmy się na uczestnikach najdłuższego dystansu. Na szczęście wszystko skończyło się relatywnie szczęśliwie i wszyscy możemy myśleć o tegorocznej Narewce w kategoriach przygody, a nie katastroficznych.

Zdobyliśmy doświadczenie, które na pewno wykorzystamy przy organizacji kolejnego Maratonu Żubra i biegów Kresowe Trail w Narewce. Na pewno bieg główny wystartuje zdecydowanie przed południem. Także dla Szpurtu pojawi się w sezonie letnim punkt z wodą, szczególnie jeśli do pokonania będzie dystans rzędu 8 kilometrów. Nic dwa razy się nie zdarza, więc 4 sierpnia 2024 roku raczej będą panować inne warunki pogodowe, niż w minionym sezonie. Zatem śmiało wpisujcie wydarzenie do kalendarza.

Macie rację, że terminy biegów nie powinny pojawiać się z innymi wydarzeniami. Staramy się rozmawiać przynajmniej z niektórymi organizatorami. Niestety wszystkich kolizji nie da się uniknąć, gdyż propozycji biegów jest po prostu bardzo dużo, a weekendów w sezonie ograniczona ilość. Aby zostać sklasyfikowanym w klasyfikacji generalnej Kresowe Trail wystarczy ukończyć połowę biegów. Jest to wykonalne, a przy okazji można zwiedzić wiele ciekawych miejsc.

Co do postulatu „prowadzenia imprezy przez kompetentną osobę”, to nie zrozumieliśmy, czy osoba, która to napisała miała na myśli kierownika imprezy, czy też konferansjera. Tak czy inaczej obiecujemy, ze będziemy się starać ze wszystkich sił. aby nasze biegi przygotowywać jak najlepiej.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w ankiecie. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, spostrzeżenia i propozycje. Można się z nami kontaktować drogą elektroniczną, email: biuro@kresowetrail.pl, za pośrednictwiem FB lub telefonicznie.

Wyniki ankiety są dostępne w artykule: https://kresowetrail.pl/ankieta-po-sezonie-2023/