Jedziemy na Wileńszczyznę

Dziękujemy bardzo, że pobiegliście z nami w pierwszych czterech imprezach z cyklu Kresowe Trail. Cieszymy się, że okrywacie z nami nowe miejsca i ścieżki. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i wpisy, i zamierzamy nadal ciężko pracować, aby nasze imprezy były solidnie przygotowane. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi jak możemy ulepszyć nasze biegi, aby uczestnicy czerpali z nich jak najwięcej radości. Mamy nadzieję, że z Waszym wsparciem nasze kresowe Szpurty i Wertepy będą rosły i co dwa tygodnie będziemy spotykać coraz więcej uśmiechniętych pasjonatów biegów terenowych. 

Bardzo się cieszymy, że bliskie naszemu sercu dwie dyscypliny sportu zaczęły się przenikać i integrować. Rywalizacja DUAL zmotywowała biegaczy, aby spróbować sił na rowerze, a rowerzystów, by wziąć udział w biegach. Mamy już rodziny, w których małżonkowie lub rodzice i dzieci startują w różnych konkurencjach.

Przed nami najbardziej kresowa z naszych imprez. Wprawdzie jest sporo kilometrów do pokonania, jednak atrakcje Wilna i wielokulturowej Wileńszczyzny, w naszej opinii, zrekompensują trudy związane z podróżą. Przez ostatnie dwa lata wielu planów wyjazdowych nie można było zrealizować. Czas to nadrobić. Start za granicą, w międzynarodowym gronie, to dodatkowe emocje. W tym przypadku będzie to łatwiejsze, gdyż jesteśmy współorganizatorem tego wydarzenia. Spotkacie te same osoby w biurze zawodów, które poznaliście na poprzednich biegach. Będą obowiązywać te same numery startowe. W Niemenczynie nie będzie także problemu z porozumiewaniem się po polsku w sklepach, czy innych miejscach, gdyż region jest wielokulturowy. Zrobiła się letnia pogoda, więc można się wybrać z namiotem, i za darmo spędzić noc nad pięknym jeziorem Gela. 

Czeka na Was naprawdę atrakcyjne wydarzenie. Wystartujemy ze strzelnicy biathlonowej. Poznacie wspaniałych Polaków z Wileńszczyzny. Przebieg trasy przygotował Marian Kaczanowski, dyrektor Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego, który w przeszłości był znakomitym biathlonistą. Przed pandemią zdobył mistrzostwo świata weteranów. Wśród uczestników będzie olimpijczyk z Pekinu, Karol Dąbrowski, który jest wychowankiem szkoły sportowej w Niemenczynie. 

Trasa biegów będzie jedną z najciekawszych w sezonie. Po starcie ze strzelnicy biathlonowej pobiegniemy pod górę do litewskiej bazy wojskowej. A później na trasie będzie wiele fajnych ścieżek i dróg leśnych. Dla biegnących Wertep czeka nie lada gratka w postaci niesamowitych ścieżek nad rzeką Wilia. Jak będzie gorąco, to będzie można ochłodzić się wodą z rzeki, która będzie fragmentami dosłownie na wyciągnięcie ręki. Być może warto to zrobić, gdyż chwilę później będzie kolejny stromy podbieg i niesamowite ścieżki wzdłuż krawędzi nadrzecznej skarpy. Końcowy odcinek tras obydwu dystansów będzie z górki. Finiszowe metry to szybki sprint po idealnie równych, wyasfaltowanych trasach biathlonowych. Poza sezonem służą do treningu na rolkach.

Rejestracja na Kresowe Trai jest otwarta. Będzie też można zapisać się na miejscu. Naprawdę warto. Bieg w Niemenczynie na pewno będzie fajnym doświadczeniem i zostanie na długo w pamięci. Zachęcamy także do wcześniejszej rejestracji na pozostałe biegi. W dostartu.pl przed zamknięciem rejestarcji internetowej można bezpłatnie, automatycznie przenieść opłatę na inny bieg. Możecie skorzystać także z pomocy biura zawodów. Można też wykupić ubezpieczenie od zdarzeń losowych.

Zapraszamy firmy, które chciałyby wesprzeć Kresowe Trail, a jednocześnie budować swój pozytywny wizerunek i docierać do nowych klientów. W naszym przypadku wszelkie formy reklamy docierają zarówno do biegaczy, jak i rowerzystów.