Jedziemy na Wileńszczyznę

Dziękujemy bardzo, że pobiegliście z nami w pierwszych czterech imprezach drugiego sezonu Kresowe Trail. Cieszymy się, że coraz więcej biegaczy okrywa z nami nowe miejsca i ścieżki. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, ale nadal zamierzamy ciężko pracować, aby nasze imprezy były solidnie przygotowane. Dla nas najważniejsza jest trasa. Wybieramy takie miejsca, aby bieg odbywał się w pięknych okolicznościach przyrody. Dokładamy wszelkich starań, aby trasy były oznakowane bardzo solidnie.

Po biegaczach start Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi jak możemy ulepszyć nasze biegi. Mamy nadzieję, że z Waszym wsparciem nasze kresowe Szpurty i Wertepy będą rosły i co dwa tygodnie będziemy spotykać coraz więcej uśmiechniętych pasjonatów biegów terenowych. Wraz ze wzrostem ilości startujących będziemy zwiększać pulę nagród i będzie nas stać na dodatkowe atrakcje. Zachęcamy was do rywalizacji drużynowej. Skompletujcie czeroosobowe składy i pokażcie, że w zespole siła. Bierzcie przykład z drużyny Kondraciuków, która praktycznie na każdych zawodach wystawia pełny skład.

Bardzo się cieszymy, że bliskie naszemu sercu dwie dyscypliny sportu zaczęły się przenikają i integrują. Rywalizacja DUAL zmotywowała biegaczy, aby spróbować sił na rowerze, a rowerzystów, by wziąć udział w biegach. Cieszymy się, że to trudne wyzwanie podejmuje coraz więcej zawodniczek.

Przed nami najbardziej kresowa z naszych imprez. Wprawdzie jest sporo kilometrów do pokonania, jednak atrakcje Wilna i wielokulturowej Wileńszczyzny, w naszej opinii, zrekompensują trudy związane z podróżą. Szczególnie, że w tym roku Wilno obchodzi 700-lecie powstania. Z tej okazji w każdy weekend odbywają się koncerty i inne imprezy. Start za granicą, w międzynarodowym gronie, to dodatkowe emocje. W tym przypadku będzie to łatwiejsze, gdyż jesteśmy współorganizatorem tego wydarzenia. Spotkacie te same osoby w biurze zawodów, które poznaliście na poprzednich biegach. Będą obowiązywać te same numery startowe. W Niemenczynie nie będzie także problemu z porozumiewaniem się po polsku w sklepach, czy innych miejscach, gdyż region jest wielokulturowy. Zrobiła się letnia pogoda, więc można się wybrać z namiotem, i za darmo spędzić noc nad pięknym jeziorem Gela. 

Czeka na Was naprawdę atrakcyjne wydarzenie. Wystartujemy ze strzelnicy biathlonowej. Poznacie wspaniałych Polaków z Wileńszczyzny. Przebieg trasy przygotował Marian Kaczanowski, dyrektor Szkoły Sportowej Rejonu Wileńskiego, który w przeszłości był znakomitym biathlonistą. Przed pandemią zdobył mistrzostwo świata weteranów. Wśród uczestników będzie olimpijczyk z Pekinu, Karol Dąbrowski, który jest wychowankiem szkoły sportowej w Niemenczynie. 

Trasa biegów będzie jedną z najciekawszych w sezonie. Po starcie ze strzelnicy biathlonowej pobiegniemy pod górę do litewskiej bazy wojskowej. A później na trasie będzie wiele fajnych ścieżek i dróg leśnych. Dla biegnących Wertep czeka nie lada gratka w postaci niesamowitych ścieżek nad rzeką Wilia. Jak będzie gorąco, to będzie można ochłodzić się wodą z rzeki, która będzie fragmentami dosłownie na wyciągnięcie ręki. Być może warto to zrobić, gdyż chwilę później będzie kolejny stromy podbieg i niesamowite ścieżki wzdłuż krawędzi nadrzecznej skarpy. W końcówce Wertepu kolejny odcinek, który w pełni zasługuje na miano „trailowego”. Finiszowe metry to szybki sprint po idealnie równych, wyasfaltowanych trasach biathlonowych. Poza sezonem służą do treningu na rolkach.

Rejestracja na Kresowe Trail w Niemenczynie jest nadal otwarta. Będzie też można zapisać się na miejscu. Naprawdę warto. Bieg w Niemenczynie na pewno będzie fajnym doświadczeniem i zostanie na długo w pamięci. Zachęcamy także do wcześniejszej rejestracji na pozostałe biegi. W dostartu.pl przed zamknięciem rejestarcji internetowej można bezpłatnie, automatycznie przenieść opłatę na inny bieg. Możecie skorzystać także z pomocy biura zawodów. Można też wykupić ubezpieczenie od zdarzeń losowych.

Zapraszamy firmy, które chciałyby wesprzeć Kresowe Trail, a jednocześnie budować swój pozytywny wizerunek i docierać do nowych klientów. W naszym przypadku wszelkie formy reklamy docierają zarówno do biegaczy, jak i rowerzystów.