Dziesięć biegów za nami

Za nami mały jubileusz. Dziękujemy, że pobiegliście z nami już dziesięć razy. Zazwyczaj na taki jubileusz trzeba czekać dziesięć lat. Nam wystarczyło niespełna pięć miesięcy. 🙂

Zapraszamy na finałowe trzy biegi w sezonie 2022: Olecko, Krasnystaw i Siemiatycze. Co ciekawe każdy z nich odbędzie się w innym województwie. Zdążyliśmy już Was przyzwyczaić, że każda impreza jest inna. Jak zawsze czekają na Was różne krajobrazy, miejsca, trasy i emocje.

Sporym zaskoczeniem może być dla Was trasa finałowego biegu w Siemiatyczach. Nad zalewem i nad rzeczką o intrygującej nazwie Mahomet jest sporo naprawdę fajnych ścieżek do trailowego biegania. Tego zupełnie nie widać, gdy się przejeżdża trasą nr 19. W 2020 roku rowerzyści startujący w rowerowych Maratonach Kresowych wybrali Siemiatycze najlepszym wyścigiem sezonu.

W Siemiatyczach podsumujemy sezon. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba ukończyć ponad połowę wszystkich biegów, czyli SIEDEM. Będziemy dekorować zarówno w klasyfikacjach Open, jak i kategoriach wiekowych. Najlepsi zawodnicy otrzymają trofea i nagrody.

Wszyscy biegacze, którzy ukończą siedem biegów wymaganych do klasyfikacji generalnej, otrzymają od nas w ramach podziękowania wyjątkowe koszulki Kresowe Trail w melanżowej kolorystyce. Będą to uniwersalne, szybkoschnące koszulki techniczne. Wykonane zostały z poliestru space dye. Są wygodne, miłe w dotyku, idealnie dopasowują się do ciała. A nuta melanżu przyda się do odrobiny relaksu po intensywnym sezonie. Koszulki będzie można także nabyć w biurze zawodów.

Osoby startujące regularnie już wiedzą, że numery startowe obowiązują na cały tegoroczny cykl. Co więcej zamierzamy przedłużyć ważność numerów startowych na kolejny sezon 2023. Dlatego prosimy o ich zachowanie i dbanie o ich stan. Chipy elektroniczne działają bez problemu, więc nie ma technicznego powodu do ich wymiany. Dzięki temu wspólne zrobimy coś dobrego dla środowiska, gdyż będzie mniej śmieci.