Dziękujemy za pierwszy sezon!

Bardzo dziękujemy za sezon 2022, pierwszy w historii Kresowe Trail! Byliście niesamowici i pokazaliście czym jest pełna pasji rywalizacja i sportowa przyjaźń. Dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprez. Za każdym razem trzeba było trudu wielu osób, aby wszystko było we właściwym czasie na swoim miejscu. Jesteśmy wdzięczni samorządom, które nas gościły na swoim terenie.

Szczególne uznanie kierujemy do zawodników, którzy uzyskali tytułu Finisherów: Julity Piwońskiej (Wertep) i Dariusza Jelskiego (Szpurt). Ukończenie wszystkich biegów było dużym wyzwaniem. Niemenczyn w Rejonie Wieleńskim od Żmudzi, czy Janowa na Lubelszczyźnie dzieli ponad 600 km… Czego się jednak nie robi dla realizacji swoich pasji, aby życie miało smak. 🙂

Od zakończenia sezonu minęło już kilka tygodni. Opadł już kurz wzniecony Waszymi butami,. Wyschło błoto po ostatnich biegach, gdyż aura nie rozpieszczała nas w końcówce sezonu… Najwyższy czas na małe podsumowanie. Odbyło się trzynaście biegów. Wystartowało w nich ponad 800 biegaczy. Bardzo dziękujemy, że zaufaliście nowej inicjatywie i pobiegliście z nami.

Odwiedziliśmy magiczne miejsca Polski Wschodniej oraz Rejon Wileński w Republice Litwy. Każda trasa była inna. Różne miejsca startu, krajobrazy, klimaty i smaki. W rozmowach wiele osób mówiło, że polubiły taką biegową turystykę. Cykliczne imprezy w dość kameralnym gronie zaowocowały wieloma nowymi przyjaźniami.

Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z pierwszego sezonu. Udało nam się podnieść standard oznakowania tras biegów terenowych na wyższy poziom, tak aby maksymalnie ułatwić Wam rywalizację bez skupiania się na nawigacji. Osoby startujące po raz pierwszy miały wiele obaw, czy nie zgubią się na trasie w terenie. Teraz już wiecie, że na biegach z cyklu Kresowe Trail naprawdę trudno zabłądzić. Udało nam się też wypracować nową, innowacyjną formułę naszych imprez. Po biegaczach na trasy wyruszali rowerzyści. Część zawodników podejmowała wyzwanie w rywalizacji DUAL, czyli bieg plus wyścig rowerowy.

Mamy nadzieję, że nasze imprezy dostarczyły Wam niezapomnianych wrażeń i były początkiem biegowej przygody razem z nami! Mamy nadzieję, ze spotkamy się ponownie w następnym sezonie. Zachowajcie numery startowe z minionego sezonu, gdyż będą obowiązywały także w roku 2023. Nasze chipy elektroniczne w numerach startowych są wysokiej jakości, więc nie ma technicznego powodu do ich wymiany. Dzięki temu wspólne zrobimy coś dobrego dla środowiska, gdyż będzie mniej śmieci.

Pełny kalendarz na sezon 2023 zamierzamy ogłosić na początku nowego roku. Już teraz uchylimy rąbka tajemnicy, że w planach mamy co najmniej jeden dłuższy bieg, oczywiście także terenowy.

Najlepsi biegacze klasyfikacji generalnej sezonu 2022

Szpurt Panie

 1. Ewelina Sobocińska
 2. Marta Czemiel-Miękisz
 3. Justyna Utko

Szpurt Panowie

 1. Krystian Kalinowski
 2. Robert Osmólski
 3. Dariusz Jelski

Wertep Panie

 1. Julita Piwońska
 2. Monika Sawicz

Wertep Panowie

 1. Adam Leończuk
 2. Jarosław Wiesiełowski
 3. Ireneusz Woźniak

* W klasyfikacji generalne zostali sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończyli siedem biegów, zgodnie z zasadą „połowa plus jeden”.

Pełne wyniki: https://kresowetrail.pl/wyniki/