Dziękujemy za drugi sezon!

Bardzo dziękujemy za sezon 2023, drugi w historii cyklu Kresowe Trail! Byliście niesamowici i pokazaliście czym jest pełna pasji rywalizacja i sportowa przyjaźń. Dość powiedzieć, że Adam Leończuk wygrał Wertep zaledwie o 2,5 punktu na 6000 możliwych do zdobycia. Oznacza to kilka sekund przy sześciu biegach na dystansie 17-21 km…

Dziękujemy wszystkim sponsorom i osobom zaangażowanym w przygotowanie imprez. Na każdym wydarzeniu trzeba było trudu wielu osób, aby wszystko było we właściwym czasie na swoim miejscu. Nie zawsze okoliczności i warunki pogodowe sprzyjały. Przypomnijmy choćby konieczność zmiany terminu imprezy w Żmudzi ze względu na warunki terenowe.

Ukończenie wszystkich biegów było nie lada wyzwaniem. Niemenczyn w Rejonie Wieleńskim od Żmudzi, czy Janowa na Lubelszczyźnie dzieli ponad 600 km… Ogromne brawa dla Radka Dardy, który uzyskał tytuł Finishera.

Od zakończenia sezonu 2023 minęło już kilka tygodni. Opadł już kurz wzniecony Waszymi butami,. Wyschło błoto po ostatnim biegu. Najwyższy czas na małe podsumowanie. Odbyło się dwanaście biegów. Wystartowało w nich ponad 1129 biegaczy, o 49% więcej niż roku 2022! Odbyła się także pierwsza edycja Maratonu Żubra, od razu w międzynarodowej obsadzie. Bardzo dziękujemy, że zaufaliście nowej inicjatywie i pobiegliście z nami. Jako organizatorzy jesteśmy zadowoleni z minionego sezonu, choć nie zamierzamy spoczywać na laurach.

Odwiedziliśmy magiczne miejsca Polski Wschodniej oraz Rejon Wileński w Republice Litwy. Każda trasa była inna. Różne miejsca startu, krajobrazy, klimaty i smaki. W rozmowach wiele osób mówiło, że polubiły taką biegową turystykę. Cykliczne imprezy w dość kameralnym gronie zaowocowały wieloma nowymi przyjaźniami.

Mamy nadzieję, że nasze imprezy dostarczyły Wam niezapomnianych wrażeń i były początkiem biegowej przygody razem z nami! Będziemy się bardzo cieszyć z ponownego spotkania z Wami w następnym sezonie. Zachowajcie numery startowe z minionego sezonu, gdyż będą obowiązywały także w roku 2024. Nasze chipy elektroniczne w numerach startowych są wysokiej jakości, więc nie ma technicznego powodu do ich wymiany. Dzięki temu wspólne zrobimy coś dobrego dla środowiska, gdyż będzie mniej śmieci. A dodatkowo nie będziecie tracić czasu na odbiór nowych numerów. Po prostu rejestrujecie się i stajecie na linii startu.

Wstępny kalendarz na sezon 2023 zamierzamy ogłosić w listopadzie. Jednak przyszły rok jest bardzo trudny do planowania, gdyż dopiero na wiosnę odbędą się wybory samorządowe. Zmiany we władzach samorządów mogą zaowocować koniecznością zmiany naszych planów kalendarzowych.

Najlepsi biegacze klasyfikacji generalnej sezonu 2023

Szpurt Panie

 1. Emilia Kibitlewska
 2. Magdalena Stasiewicz
 3. Tatsiana Kulevich

Szpurt Panowie

 1. Daniel Bochenko
 2. Krystian Kalinowski
 3. Robert Osmólski

Wertep Panie

 1. Jolanta Bojarczuk
 2. Irena Bojarczuk
 3. Teresa Wysocka

Wertep Panowie

 1. Adam Leończuk
 2. Pavel Kulesh
 3. Andrzej Łoiński

* W klasyfikacji generalne zostali sklasyfikowani zawodnicy, którzy ukończyli sześć biegów.

Pełne wyniki: kresowetrail.pl/wyniki-2023/