Kalendarz imprez 2023 – aktualizacja

Drugi sezon biegowy Kresowe Trail rozpoczniemy 2 kwietnia w Białymstoku. Finałowe biegi i podsumowanie sezonu zostały zaplanowane na 30 września w Siemiatyczach. Odwiedzimy jedenaście niezwykłych miejsc Polski Wschodniej, a także wyjedziemy na absolutnie wyjątkowe biegi do Niemenczyna na Wileńszczyźnie, aby pobiec nad legendarną Wilią. Ponownie będziemy biegać na dwóch dystansach: „Szpurt” (ok. 7 km) i „Wertep” (ok. 17 km). W Narewce zaproponujemy dodatkowo bieg na dystansie maratońskim. Możliwe są jeszcze zmiany w kalendarzu, więc zaglądajcie na naszą stronę internetową i śledźcie nasz profil Kresowe Trail na FB.

Ponownie nasze imprezy będą małą „olimpiadą kresową”. Będziemy łączyć biegi z wyścigami rowerowymi z cyklu Maratony Kresowe. Tak jak w poprzednim sezonie będzie także dodatkowa klasyfikacja DUAL dla zawodników, którzy wystartują w obu konkurencjach. Program godzinowy imprez będzie podobny do tego z ubiegłego roku. Mogą się zdarzyć jednak zmiany ze względu na różne okoliczności. Prosimy o każdorazowe sprawdzanie programu godzinowego na stronie imprezy, w której planujecie wystartować.

Na nadchodzący sezon mamy kilka nowości. Przede wszystkim zapraszamy Was do Narewki na „Maraton Żubra” z niesamowitą trasą terenową w Puszczy Białowieskiej. Dystans oczywiście maratoński. Pobiegniemy wyjątkowymi ścieżkami, które omijają oficjalne szlaki turystyczne. Do tych miejsc raczej nie docierają turyści, zaś możliwość spotkania „króla puszczy” nie jest bynajmniej teoretyczna. Na trasie znajdzie się m.in. Rezerwat Szczekotowo, Głównym przedmiotem ochrony są tam kurhany pochodzące z wieków X–XII. Doliczono się ich w sumie 131. Całkowicie zmienimy także w Narewce nasz bieg „Wertep”. W tym roku pobiegniemy w zupełnie nowym obszarze, w tym nad brzegiem doliny rzeki Narewka i po skraju Białowieskiego Parku Narodowego.

Wyjątkowo zapowiada się także impreza w Wigierskim Parku Narodowym. Wystartujemy sprzed siedziby WPN w miejscowości Krzywe. W przeszłości rowerzyści wielokrotnie wybierali wyścigi w Wigierskim Parku Narodowym jako imprezę sezonu. Wierzymy, że także biegaczy zachwyci nasza trasa. Nie będzie to pierwszy bieg na tym obszarze, jednak nasza trasa będzie zupełnie inna, poprowadzona poza głównymi szlakami, po niesamowitych ścieżkach.

Zachęcamy do bardziej śmiałego planowania sezonu. Zwiększamy zniżkę przy jednoczesnej rejestracji na wiele wyścigów. Przypominamy, że przed zakończeniem rejestracji internetowej, możecie samodzielnie, bez opłat, przenieść startowe na inny termin. Podobnie jak w poprzednim sezonie rejestracja obywać będzie się za pośrednictwem platformy dostatu.pl. Przypominamy, że rejestracja internetowa jest zamykana 3 dni przed imprezą. Dla tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili będzie możliwość rejestracji w dniu zawodów. Numery startowe z sezonu 2022 zachowują ważność. Osoby startujące pierwszy raz w Kresowe Trail otrzymają numery startowe bezpłatnie.

Aby łatwiej było wykonać pierwszy krok, mamy dla Was dodatkową zniżkę na pierwszy bieg w Białymstoku przy zgłoszeniach do końca lutego.

Kalendarz imprez „Kresowe Trail” i „Maratony Kresowe” MTB

 1. 02.04.2023 – Białystok, województwo podlaskie
 2. 22.04.2023 – Wasilków, województwo podlaskie
 3. 07.05.2023 – Tykocin, województwo podlaskie
 4. 21.05.2023 – Augustów, województwo podlaskie
 5. 04.06.2023 – Niemenczyn / Nemenčinė, Rejon Wileński, Litwa
 6. 18.06.2023 – Żmudź, województwo lubelskie
 7. 02.07.2023 – Supraśl, województwo podlaskie
 8. 23.07.2023 – Janów (Gmina Chełm), województwo lubelskie
 9. 06.08.2023 – Narewka, „Maraton Żubra” i biegi Kresowe Trail, województwo podlaskie
 10. 27.08.2023 –Michałowo, województwo podlaskie 
 11. 16.09.2023 – Krzywe (Gmina Suwałki), województwo podlaskie 
 12. 30.09.2023 – Siemiatycze, województwo podlaskie

ps.

Aktualizacja. To już pewne, że sezon rozpoczniemy 2 kwietnia w Białymstoku. W konkursie, którego wyniki znajdziecie pod linkiem, nasza impreza nie zyskała uznania i wsparcia, ale Miasto Białystok wesprze wydarzenie w innej formie. Zapraszamy do zapisów na wszystkie imprezy.

Aktualizacja nr 2. Impreza w Wigierskim Parku Narodowym odbędzie się w sobotę 16 września. Taki termin został ostatecznie uzgodniony z WPN, aby była jak najmniejsza kolizja z ruchem turystycznym. Ponadto zostanie zmieniony program imprezy. Przed południem odbędą się wyścigi rowerowe, a biegi wystartują o 12:30. Podobny rozkład dnia będzie obowiązywał także w Narewce.